اردوهای جهادی

اردوی جهادی گروه خادم المهدي و بدون مرز در مناطق محروم استان قزوین

اردوی جهادی گروه خادم المهدي و بدون مرز در مناطق محروم استان قزوین روستای دستجرد سفلی و توایع

مهدی برزگر، مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین، در این باره گفت: گروه جهادي خادم المهدي (عج) و بدون مرز در نوروز ٩٥ روستاي دستجرد سفلي و توابع حضور داشتند.

وی در ادامه افزود: ۵۰۰ ويزيت دندانپزشكي و ١٠٠٠ درمان رايگان در حيطه‌هاي ترميمي، زيبايي، جرم‌گيري، كشيدن، پالپوتومي و فلورايدتراپي اطفال به ارزش ١٠٠ ميليون انجام شد.

وی اذعان کرد: در این اردوها آموزش بهداشت در حوزه‌های بهداشت دهان و دندان برای ۵۰۰نفر به همراه هدیه مسواک و خمیر دندان و پازل برای کودکان انجام شد، همچنین آموزش بهداشت خانواده و سبک زندگی و مشاوره برای افراد شرکت کننده در کلاس صورت گرفت.

فعالیت سه گروه فارغ التحصیلان خادم المهدی، برادران بدون مرز و خواهران شکوفه سیب در اردوهای جهادی پزشکی

سیدمحمدرضا بحرانی، مسئول اردوهای جهادی پزشکی ناحیه بسیج دانشجویی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگ و هنر صبح قزوین، ابراز کرد: یک درمانگاه صحرایی سیار که در درمانگاه‌های مختلف مناطق محروم توان اسکان دارد، تجهیز شده که در روستاهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی افزود: سه گروه جهادی پزشکی در استان قزوین به نام گروه فارغ التحصیلان خادم المهدی، گروه پزشکی برادران بدون مرز و گروه خواهران شکوفه سیب در این زمینه فعالیت دارند.
این مسئول بیان کرد: در تیم اردوهای جهادی پزشکی، گروه‌های هیئت علمی در حوزه مامایی، دندانپزشکی و فارغ التحصیلان و دانشجویان پزشکی حضور دارند.

وی ادامه داد: مامایی، دندانپزشکی، پزشکی، شنوایی سنجی، علوم آزمایشگاهی، بهداشت محیط و بهداشت خانواده از حوزه‌هایی است که ما در آنها فعالیت داریم.
بحرانی با بیان اینکه شناسایی مناطق محروم و نیازهای آنها و برآورد فضای بهداشتی و درمانی از چندماه قبل از برگزاری اردوهای جهادی صورت می‌گیرد، گفت: پس از شناسایی، زمانبندی و برنامه ریزی برای این اردوها با هماهنگی مسئولین دانشگاه علوم پزشکی انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: در نوروز سال جاری اردوهای پزشکی و درمانی ما در منطقه الموت غربی انجام گرفت و شامل ۱۵ روستا با محوریت روستای دستجرد بود و در این روستا درمانگاه برپا شد و کارهای درمانی و پزشکی بقیه روستاها در این درمانگاه صورت می‌گرفت.
مسئول اردوهای جهادی پزشکی ناحیه بسیج دانشجویی استان قزوین بیان کرد: از چهارم تا ۱۲ فروردین ماه تقویمی تشکیل و ۲ گروه جهادی با حضور فارغ التحصیلان خواهران خادم المهدی و برادران بدون مرز به فعالیت مشغول شدند و هر گروه شامل ۴۰ نفر بود.

وی در پایان گفت: بازه زمانی برگزاری اردوهای جهادی و پزشکی ما در استان نوروز و تابستان است و تداوم برنامه‌های بستگی به ایام مناسبی دارد، برای نمونه سال گذشته در هفته بسیج اقدامات پزشکی در یکی از شیرخوارگاه‌های استان را داشتیم.

منبع خبر صبح قزوین

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *